Od sada nas možete pratiti i na Facebook-u
 
Naslovnica Vijesti iz udruge EU PARLAMENT IZGLASAT ĆE DEKLARACIJU O HEPATITISU C
EU PARLAMENT IZGLASAT ĆE DEKLARACIJU O HEPATITISU C Ispis
Vijesti iz udruge
Subota, 17 MARCH 2007 21:35
Višemjesečne aktivnosti zagovaranja i lobiranja zastupnika EU parlamenta koordiniranom akcijom predstavnika udruga članica ELPA rezultirale su 15. 03. 2007., u Strasbourgu stvaranjem uvjeta za izglasavanje Deklaracije o hepatitisu C u EU Parlamentu.

Za izglasavanje Deklaracije trebalo je prikupiti 393 potpisa zastupnika EU Parlamenta, a predstavnici ELPA prikupili su ukupno 463 potpisa što predstavlja najveći broj skupljenih potpisa za izglasavanje jedne deklaracije od 2000. godine.

"Hepatos" je također bio uključen u ovu aktivnost lobiranjem zastupnika EU  parlamenta susjedne nam Republike Slovenije.

Izglasavanje Deklaracije o hepatitisu C očekuje se tijekom travnja 2007., a imat će višestruke reperkusije na zdravstvenu politiku svih europskih zemalja čime će se pridonijeti položaju hepatitis pacijenata.
 

Google translate:

Copyright © 2006 - 2012 HULOH "Hepatos" - Pravne napomene
Doverska 29, 21000 Split, Hrvatska Tel: (021) 45 99 88 Fax: (021) 45 99 89 E-mail: hepatos@hepatos.hr I admin@hepatos.hr